Öncelikleriniz

Aşağa gitmek

Öncelikleriniz

Mesaj  Admin Bir Ptsi Haz. 01, 2009 1:53 am

Öncelikleriniz

Öncelik seçenekleri karakterinizin o sırada ne yaptığını belirler, temel olarak siz oyunda değilken.. Wink. İki ayar vardır, "Boş Zaman" ve "Profesyonel çalışmalarım". Seçebileceğiniz görevler aşağıdaki gibidir;

BOŞ ZAMANIMDA YAPTIKLARIM

* Dinlen : Kendinizi kötü hissettiğinizde kullanacağınız bir seçenek. Eğer sağlığınız belli bir düzeyin altındaysa (ama hastaneye yatacak kadar kötü değilse) bu iyi bir fikir olabilir. Dinlenmek sağlığınızı düzeltir. Ancak sağlığınız yerindeyse yatağınızda uzanmak o taş gibi görünüşünüzü bozabilir. Dinlenmek ücretsizdir.

* Alışveriş yap : Tüketici toplumun ana zevk teması! Sizi mutlu eder ama tabii ki pahalıdır. Cebinizi rahatsız eden ne kadar çok paranız varsa o kadar çok harcarsınız. Alışveriş merkezlerinde çılgınlar gibi para harcamak aynı zamanda yıldızlara yakışan bir yaşam tarzıdır ve yıldız değerinizi arttırmanıza yardımcı olur.

* Yürüyüşe çıkmak : Kendinizi keyifsiz hissettiğiniz zaman, mahallede bir yürüş yapmaktan daha iyi bir terapi yoktur. Ayrıca bu vücut sağlınız için de faydalıdır! Muhtemelen, sağlıklı bir yaşamın en güvenli ve basit yolu. Yani tabii, otobüs falan çarpmazsa.


* Sabaha kadar eğlen : Gerçek Rock'n Roll yaşam tarzı! Sizi kesinlikle mutlu edecektir ama sağlığınız için pek iyi olduğu söylenemez. Aynı zamanda şöhretinizi arttırmanıza da yardımı olacaktır. Özellikle sanat kariyerinize yeni başladıysanız.

Parti yaparak, aynı zamanda üzerinde çalışmakta olduğunuz şarkılar için ilham tohumları da kazanabilirsiniz. Ne kadar çok parti yaparsanız o kadar ilham kazanma şansınız olur.

* Spor salonunda egzersiz yap : Parti yapmanın tam tersidir. Sağlığınızı geliştirir ve o her zaman istediğiniz muhteşem vücuda kavuşmanızı sağlar. Ancak biraz sıkıcı olabilir, ve spor salonu sahipleri bir miktar paranızı alır. Gerçekten hastaysanız egzersiz yapmamalısınız, dinlenmek daha doğru olacaktır.

* Sosyalleş : Şehirdeki arkadaşlarınızla takılmak ya da uzaktakilerle telefonda konuşmaya yarar. Bu öncelik arkadaşlarınızın sizin hakkınızdaki hislerinin devamlılığını sağlar. Ancak sizin hislerinizi etkilemez. Yani, sizin arkadaşlarınızı düşünüyor olmanız, onların sizi düşündüğü anlamına gelmez...

* Sokakta çal : Müziğinizi sokaklara taşıyın ve biraz olsun para kazanın. Kazandığınız paranın miktarı insanların gözünde ne kadar sağlıklı ve keyifli olduğunuza göre değişir, bazen bir ilham kazanabilirsiniz. Yine de, bu iş sağlığınızı ve ruh halinizi bozan bir iştir, çok fazla yapmamaya özen gösterin. Bu ayarlama temel olarak yeni başlayan oyuncular içindir, bu şekilde bir kariyer yapmanız mümkün değil.

* Yasa dışı müzik indir: Hiç korsan olmak istediniz mi? Artık olabilirsiniz! Önceliklerinizde "yasa dışı yükleme yapmak" seçili ise korsan müzik yükleyebilirsiniz. Bu daha iyi şarkılar yazmanız için ilham kaynağı olabilir, ancak bütün dünyadaki albüm satışlarını kötü etkiler. Bunu yapmak yasa dışıdır, o yüzden Anti-Korsan Bürosuna karşı dikkatli olun!


* Psikoloğa görün : Şunu kabul edelim, kimse mız mız insanlardan hoşlanmaz. Sorunlarınızı dinlemesi için birine para vermek bazen tek çare olabilir. Beyninizi yiyip bitiren o dertten kurtulmak istiyorsanız, sizin önceliğiniz de bu olmalı. Bu öncelik, sizi bütün bağımlılıklarınızdan kurtarabileceği gibi, eğer bir kliniğe yerleşirseniz, sizin seçtiğiniz özel bir bağımlılıktan da kurtulabilirsiniz.KARİYER HEDEFLERİ

* Şarkı yaz : Bu ayar olmadan çalıştığınız şarkılar daha iyiye gitmeyecektir! Şarkı yazma bölümüne göz atın.

* İşine yoğunlaş : Evet, sıkıcı. Bu annenizin seçmenizi isteyeceği "bir iş bul ve saçlarını kestir" seçeneğidir. Normal olarak bir yıldız olma yolunda pek yardımı olmaz. Yine de popstar olmak hayalleri yerine işini yapmak isteyen oyuncular için idealdir. İşinizi elinizde tutmak için gerekli değildir, ancak patronunuz size daha az bağırır, müşteriler daha az kızdırırlar. Bu yolla bir miktar daha fazla para kazanabilrisiniz.

* Yetenek geliştir. : Bu yeteneklerinizin gelişmesi açısından önemlidir. Yetenekler bölümüne göz atın.

* Basınla konuş : Bu, aktif olarak basın mensuplarıyla vakit geçirip grubunuzu ilerletebileceğiniz anlamına geliyor. Bu yetenekte çekiciliğiniz ön plana çıkıyor. Temel Medya Yönetimi, Halkla İlişkiler gibi yetenekler de aynı zamanda size yardımcı olacaktır. Gazeteciler genelde grup lideriyle konuşmak isterler, ancak elbette grubun geri kalanının da basınla konuşması gereklidir. (Büyük bir grup için, bir solo sanatçı kadar çabuk sonuç almanın tek yolu bütün grubun basınla konuşmasıdır.) Basında tanınırlığınız arttıkça, basın mensuplarını etkilemek daha da zor olacaktır. Kendinizi başarıyla pazarlamak, albüm ve konser bileti satışlarınız için çok önemli olacaktır.

* Kitleleri ayaklandır: Kitleleri ayaklandırmak, vaktinizi halkı bir devrime çağırmakla geçirdiğiniz anlamına gelir. Eğer yeterince insan bunu yaparsa işçiler ayaklanacaktır. Özellikle ruh halleri çok kötüyse. Tabii ki şehir otoriteleri sizin bir ayaklanma başlatmanızı hoş görmeyecektir... Ve dikkat edin - ayaklanmalar şehirdeki herkes için tehlikelidir. Kitleleri ayaklandırma şansınız ününüz ve bu şehirdeki öneminizle doğru orantılıdır, ve Hitabet yeteneği de yardımcı olabilir. Eğer burası sizin ana şehriniz değilse insanlar size daha az ilgi gösterecektir.

* Halkı sakinleştir: Bu 'kitleleri ayaklandırmanın' tam tersidir. Aynı şekilde çalışır ancak eğer başarılı olursanız, halk sakinleşecektir. Bu bir valinin kriz sırasında yapması gereken şeydir.

* Yetenek öğretmek: Bir veya daha fazla öğrenciye bir yetenek öğretme. ÖNEMLİ: Hangi yeteneği onlara öğreteceğinizi seçmelisiniz. Daha fazla bilgi için, Yetenekler bölümüne göz atın.

* Öğretmenden Öğren: Eğer birisi size yeteneklerini öğretmek konusunda gönüllü olduysa, bu seçeneği seçin ve onları takip edin. Yetenekler bölümüne göz atın.

* Çiçek Topla: Bu etkinliği seçtiğinizde kırsal alanda bir süre çiçek toplayacaksınız. Bu çiçekler başkalarına verilebilir (ancak sadece bir kez kullanılabilirler). Eğer Temel Botanik yeteneğiniz varsa, Farmakoloji yeteneğinizle beraber kullanabileceğiniz çeşitli bitkileri de toplayabilirsiniz. Botanik yeteneğiniz ne kadar yüksekse o kadar nadir bitkiler bulursunuz.

* Sahneyi Prova et: Bu bir klipteki sahneninizi prova etmenize yarar. Profesyonel çalışmalarınızı buna ayarladığınızda, karşınıza çıkan menüde hangi sahneyi prova etmek istediğinize karar vereceksiniz. Bu çalışma sadece "Temel Oyunculuk" kitabını okuyanlara açıktır.

OTEL DAVRANıŞ TERCIHI

Uslu dur
Bu sıkıcı seçenek başınızı polisle belaya sokmaz, odanın standart ücretinden daha pahalı değildir ve müzik kariyerinize de hiç bir faydası olmaz.

Dağıt ve Kaç!
Otel odasını dağıtmak gerçek Rock'n Roll yaşamının bir parçasıdır... Tabii diğer müzik türleri için de geçerli! Oteli terketmeden önceki gece, yerleri yerinden oynatan bir parti verirsiniz. Bu tabii ki bir takım hasarlara yol açar.

Yasa dışı Dağıt ve Kaç seçeneği ile, yaptığınız yıkımı kimse farketmeden odadan kaçarsınız. Otel olayı polise bildirirse vandalizm suçundan aranıyor olacaksınız. Odanın tamiri için gereken ücret yerel otel pazarına göre ayarlanacak.

Dağıt ve Öde
Bu yasal fakat pahalı bir şekilde otel odanızı darmadağın etmek ve gecenin bir yarısı yaptığınız siparişleri ödemek seçeneğidir. Bu seçenek sizi ne polisle ne de otel yönetimiyle karşı karşıya getirmez. Hatta otel size ekstra hesap çıkartacaktır.

Otel odalarını dağıtmak (ne kadar pahalı o kadar iyi) sizi vahşi olarak niteleseler de yerel basının ilgisini çekecektir. Sanatçınızın ünü bundan faydalanacaktır. Dağıtıp kaçsanız da dağıtıp ödeseniz de şöhret getirisi aynı olacaktır.

NOT: Ucuz, orta veya lüks otellerde kalma ayarı bütün grup için grup lideri tarfından ayarlanır. Sanatçı Tercihlerine göz atın.


TUR OTOBÜSÜ TERCIHI

Eğer bu öncelik "tur otobüsüyle git" şeklinde ayarlanmışsa aracınız şehri terkederken siz de otomatik olarak araca binersiniz. Tabii o sırada aynı şehirde olmalı ve meşgul olmamalısınız.
avatar
Admin
Admin
Admin

Popmundo Karakter İsmi : Cristina Ban
Mesaj Sayısı : 157
Kayıt tarihi : 30/05/09
Yaş : 35
Nerden : Muğla

Kullanıcı profilini gör http://gamemundo.yetkinforum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz