Karakter İlişkileri

Aşağa gitmek

Karakter İlişkileri

Mesaj  Admin Bir Ptsi Haz. 01, 2009 1:55 am

Karakter İlişkileri

Karakteriniz oyundaki diğer karakterlerle ilişki kurmaya çalışmak mecburiyetindedir. İlişkiler oyundaki bir çok olayın neticesinin belirlenmesi açısından önemlidir.

İlişkiler iki temel faktöre dayalıdır: Arkadaşlık ve Romantizm. İlk kez bir karakterle tanışıp onunla ilişki kurunca bir arkadaşlığın temelini atmış olursunuz. Uzun bir süre iyi arkadaş olarak kalırsanız, sağlam bir dostluk kurabilirsiniz.

Diğer bir karakterle ilişki kurmak için mekandakiler listesinden isminin yanından ilişki kur'u ya da karakter sayfasındaki menüden ilişki kur'u tıklayınız.

İlişkinizin düzeyine göre, arkadaşlarınız veya düşmanlarınızla aranızda yapabileceğiniz farklı hareket seçenekleri belirir. Sizin arkadaşlarınızla ilişkileriniz, onların size karşı olan duygularını belirler, aynı zamanda da ilişkinizin yapısını.

Davranış, çekicilik, dış görünüş ve her iki karakterin ruh halleri de ilişkiyi etkiler.

Devam etmeyen ilişkiler solar ve yok olurlar.


Arkadaşları Zİyaret Etmek
Bir başkasının evinin anahtarına sahip olan karakter o eve arkadaşlık seviyeleri ne olursa olsun girebilir. Evinizde bıraktığınız nesnelerin ziyaretçiler tarafından alınabildiğini unutmayın. Evlerde bulunan karakterler romantik aktivitelerde bulunabilirler.


Arkadaşlara Nesne Verme
Eğer başka bir karakterle aynı mekandaysanız onun "Nesneler" menüsüne tıklayarak nesne verebilirsiniz. Eğer nesne perakende değeri 50 US$ ve daha fazlaysa, önce iyi arkadaş olmak zorundasınız.


ÖNEMLİ: Homoseksüeller ve biseksüeller, en az heteroseksüeller kadar bu oyunu oynama hakkına sahiptir. Karakterlerin cinsel tercihlerine yapılacak olan her türlü hakaret CEZALANDIRILACAKTIR.


Ev Hayvanları
Hayvanlar çok değişik özellikleri olan "nesnelerdir". Örneğin nefes alıp verirler.

Ev hayvanlarını isterseniz yanınızda taşıyabilir, isterseniz evde bırakabilirsiniz. Hayvanınızı bir ev dışında herhangi bir yerde bırakmak mümkün değildir. Hayvan ve izleyenler buna izin vermez. İçgüdüleriniz de buna izin vermez.

Eğer bir ev hayvanı satın alırsanız onu beslemekle yükümlüsünüzdür. Her nerede olursanız olun hayvanınızın ihtiyacı kadar para hesabınızdan çekilecektir. Bazı hayvanlar diğerlerine göre çok daha pahalıdır.

Mama fiyatları genel pazar fiyatları üzerinden belirlenir ve pet shoplar genel satışlar üzerinden pay alırlar.

Eğer mama almayı unutursanız hayvanınız ölür (belki hemen ilk seferinde değil, bu hayvanın türüne de bağlıdır). Bu şüphesiz sizi çok üzer, zira, vefakar ve duygulu bir insansınız.

İşin iyi tarafı bir ev hayvanınızın olması daha az arkadaşsızlık çekmenize yarayacaktır. Size arkadaşlık etmesi için hayvanın ya yanınızda ya da aynı şehirde evinizde olması gerekir. Arkadaşlık etmesi için sadece bir hayvan yeterli. Yani gidip bir hayvanat bahçesi satın alıp çok mutlu olmayı beklemeyin.

Kafanızı kullanın. bazı hayvanlar evde veya yanınızda taşımak için uygun olmayabilir. Yine de yanınızda taşıyosanız dikkatli olun. Bu oyundaki birçok şey gibi sadece var olmaları onları KULLANMANIZ gerektiğini göstermez.
avatar
Admin
Admin
Admin

Popmundo Karakter İsmi : Cristina Ban
Mesaj Sayısı : 157
Kayıt tarihi : 30/05/09
Yaş : 35
Nerden : Muğla

Kullanıcı profilini gör http://gamemundo.yetkinforum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz