Çocuklar ve Ebeveynlik

Aşağa gitmek

Çocuklar ve Ebeveynlik

Mesaj  Admin Bir Ptsi Haz. 01, 2009 1:57 am

Pekala, işte ebevenlerinizin size anlatmaya korktuğu şeyler...

Kızlar belli bir yaşa, erken 10lu yaşlarına geldiklerinde aybaşı döngüleri başlar. Bütün kızlar, iki haftada bir 12 saat süren bereketli bir ovulasyon dönemine girer. Karakter sayfasından ovulasyonda olduğunu öğrenir. Bir kızın oyunda adet görmemesinin pek çok sebebi olabilir. Düşük sağlık, depresyon, hastalıklar, hamilelik ve benzerleri bu tip konularda etken olabilir.

Eğer bir kadın ovulasyon döneminde prezervatif kullanmayan bir erkekle beraber olursa (sevişmek, 5 dakikalık kaçamak gibi) hamile kalabilir. Böyle bir yakınlaşmadan dört ya da beş gün sonra mübarek durumunu öğrenir.

Yakınlaşma sırasında karakterlerden birinde bile prezervatif olursa kullanılır ve döllenme gerçekleşmez. Aşıkların ikisinde de prezervatif olmazsa hamilelik yukarıda anlatıldığı şekilde gerçekleşebilir.

Hamileliğin başlangıcından bir yılın üç çeyreği kadar bir süre sonra (yaklaşık 6 hafta) kadın doğum yapar.

Çocuk doğduğu zaman, dünyaya yepyeni bir insan getirilmiş olur - gerçekten harika bir olay! Anneyi kontrol eden oyuncu çocuğu da kontrol eder - anne, birincil ebeveyn olur. Fiilen, "yasal olarak" iki ya da daha fazla karakteri oynayabilir.

Doğurganlık sınırlamaları
Çocuk sahibi olmak çok zaman ve emek isteyen bir iştir. Bundan dolayı hiçbir karakter gerçek hayat zamanıyla 3 aydan önce çocuk sahibi olamaz. Kadınlar kırklı yaşlarına gelene kadar doğurgandır.


Çocukluk
Başlangıçta çocukların ayak parmaklarını çalışmak dışında yapabilecekleri fazla bir şey yok. Çocuk büyüdükçe daha fazla seçenek kullanıma açılır. Mesela 12 yaşında çocuk yeteneklerini öğrenmeye başlayabilir.

Çocuk, çocukluk sürecinde deneyim puanı kazanır, öyle ki 16 yaşında olgunluğa eriştiğinde takriben bir çömezin ilk birkaç haftasında alacağı kadar puan toplanmış olur.

16 yaşında çocuk, çocukluktan çıkar ve oyuna tüm olanaklarıyla; gruplara katılabilen, işe girip çalışabilen vb. bir karakter olarak girer.

Babayı bulmak
Doğum sonrasında baba belirsizdir. Haklarını vermek ve sorumluluklarını alması için babayı teşhis edebilmenin yolu, annenin babayı tanıması ve babalık testi yaptırmasını sağlamasıdır.

Daha sonra baba en yakındaki hastaneye gidip testi yaptırmalı. Eğer baba ölmüşse babalık testi yerine DNA testi yapılacaktır, bu yaklaşık bir gün sürer. Eğer test pozitif sonuç verirse, karakter o andan itibaren çocuğun resmen babası olur ve çocuğun giderlerini karşılaması gereklidir.

Eğer test negatif sonuç verirse anne günlüğünü tekrar gözden geçirip ovulasyon sırasında kimlerle birlikte olduğuna bakıp ilk adımları tekrarlamalıdır.

Eğer anne, bekar bir anne olmayı tercih ediyorsa tabii ki çocuğun babasını bulmak zorunda değildir.

Babayı isimlendirmek için çocuğun karakter menüsündeki "Ebeveynler" linkini kullanın.

Birincil ebeveyni değiştirmek
Varsayılan ayarlarda anne birincil ebeveyndir. Bir baba tanımlandığında, anne birincil ebeveynliği babaya devredebilir. Birincil ebeveyn çocuk karakteri kontrol eder. Haftalık ücretleri iki ebeveyn paylaşmaya devam eder. Birincil ebeveyn, çocuk 16 yaşına gelene kadar birincilliği her zaman diğerine aktarabilir. Birincil ebeveyn kim ise çocuğun karakterini gelecekte o kontrol eder.

Birincil ebeveyni çocuğun karakter menüsündeki "Ebeveynler" linkinden değiştirirsiniz. (çocuğun bilgileriyle giriş yaptığınız takdirde)

Bir ebeveyni takip etmek
Ebeveynler, çocuklarının anne veya babadan birini takip etmesini uygun bulabilirler. Bunun için, aynı yetişkinlerin birbirlerini takip etmelerindeki gibi karakter sayfasındaki "Takip Et" seçeneği kullanılabilir. Eğer bir çocuk ebeveyni takip ederse, ebeveyn uçak biletlerini otomatik olarak ikisi için birden ayarlar, çocuk sizi dünyada dolaşırken takip eder.

Ebeveynliğin bedeli
Bir çocuğun haftalık gideri: yemeği, bezi, şekeri, anaokulu ücretleriyle $150 etmektedir. Bekar ebeveynler bu ücreti tek başlarına öder - aksi takdirde giderler ikisi arasında eşit olarak bölünür. Ek olarak, birincil ebeveyn uygun görürse, tabi ki uçak biletleri (7 yaşın altındaki çocuklar ücretsiz yolculuk eder, 16 yaşına kadar da yarım tarife uygulanır), giysiler, oyuncaklar vb. şeylerin parasını öder

Çocuğu isimlendirmek
Birincil ebeveyn 16 yaşından önce çocuğa bir isim vermelidir yoksa zavallıcık oyuna varsayılan "Bebek" adıyla devam etmek zorunda kalır. Çocuğa sadece bir defa isim verebilirsiniz. Bu yüzden ileride çocuğun velayetini tamamıyla babasına bırakacak olan anneler, isim verme işlemini babaya bırakma inceliğini göstermelidir.

Çocuğa isim verirken dev gibi bir listeden olası isimleri dilinize göre seçersiniz.


Çocuğun velayeti ve Evlat edinme
Eğer çocuğunuzun birincil ebevyeni hapiste, ölü veya bir gerçek ay boyunca giriş yapmadıysa çocuğunuzun velayetini talep etme hakkına sahip olmanız mümkün. Eğer talebiniz kabul edilirse çocuğunuz için birincil ebevyen olursunuz. Fakat talebiniz reddedilirse aynı çocuk hakkında tekrar başvuru yapmak için en az bir hafta beklemelisiniz.

Eğer çocuğunuzun biyolojik ebevyeni vefat ettiyse başka bir yetişkin karakterden çocuğunuzu evlat edinmesini talep etme hakkına sahip olursunuz. Tüm bu velayet işlemleri mahkeme salonunda halledilir. Evlatlık edinen aileler biyolojik aile üyeleriyle tamamen aynı hak ve sorumluluklara sahiptirler.
avatar
Admin
Admin
Admin

Popmundo Karakter İsmi : Cristina Ban
Mesaj Sayısı : 157
Kayıt tarihi : 30/05/09
Yaş : 35
Nerden : Muğla

Kullanıcı profilini gör http://gamemundo.yetkinforum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz