Şarkı Yapımı

Aşağa gitmek

Şarkı Yapımı

Mesaj  Admin Bir Ptsi Haz. 01, 2009 2:15 am

Müzik Bestelemek

Harika şarkılar yazmak için iyi bir besteci olmak gerekiyor. Sadece zaman ve çok çalışma harika sonuçlar doğurur.

Karakter sayfanızda sağdaki "Şarkılar" linkine tıklayın. Böylece şarkı yazma sayfanıza gideceksiniz. Şimdiye kadar bir şarkı üzerinde çalışmaya başlamadıysanız; şimdi, başlamak için harika bir zaman. "Yeni Şarkı Başlat" üzerine tıklayın. Şarkınıza bir isim vermelisiniz, ve eğer isterseniz hakkındaki kişisel fikirlerinizi ya da şarkı sözlerini yazabilirsiniz.

Her üç günde bir birden fazla şarkı üzerinde çalışmaya başlarsanız şarkılarınızın kalitesi düşer. Üç günden kısa aralıklarla yaratılan şarkılarda daha az ilham olacaktır.

Şarkıyı tasarladıktan sonra müzik üzerinde mi yoksa sözler üzerinde mi çalışmak istediğinize karar vermeniz lazım. Hangisi üzerinde çalışacağınızı seçmek için şarkının solundaki iki sayaçtan birine tıklamanız yeterli. Müzik için yeterince çalıştıktan sonra sözler için çalışmaya başlayabildiğiniz gibi tersini de yapabilirsiniz.

Şarkılarınız üzerinde çalıştığınızda zamanla gelişecekler. Bir şarkı sizi mutlu edene kadar üzerinde çalışmaya devam edin. Bütün şarkılar büyük hit olamaz.

Karakterinizin bir şarkıyı tamamlama süresi ne kadar iyi bir şarkı yazarı olduğunuza bağlıdır. Gelişim çubuğu dolduğunda melodi ya da söz maksimuma ulaşmış demektir. İyi şarkı yazmak daha uzun sürer.


İlham Tohumları

İlham tohumları, üzerinde çalıştığınız şarkı için yazdığınız şarkı sözünü ya da yaptığınız besteyi geliştirmek için kullanılabilecek küçük şeylerdir. İlham tohumu kazanmanın en kolay yolu karakteriniz Bütün Gece Partile modundayken kulüplerde takılıp canlı konser izlemektir. İlham tohumu kazanmak için partilediğiniz sırada cebinizde belli bir miktar para olması gerektiğini unutmayın.

Bu tohumların etkisi kullanıldığı anda görülmez. Tohumlar şarkının kalitesini olabilecek en yüksek değere çıkartır. Şarkıyı en iyi haliyle bitirmek için gerekli olan zamanı harcamalı ve çabayı göstermelisiniz. Şarkıyı bitirene kadar üzerinde çalışmayacaksanız o şarkı üzerinde tohum harcamak anlamsız olur.

Ancak, ilham tohumları kullanmak her zaman iyi olmayabilir. İlham tohumunu her kullanışınızda şarkınızın orijinalliğini düşürürsünüz. Şarkıyı ne amaçla kullanacağınıza bağlı olarak, bu çok da önemli olmayabilir. Buna siz karar vereceksiniz.

Zamanla ilham tohumlarının değeri düşer ve birkaç gün içerisinde tamamen yok olur. Bu yüzden bulduktan sonra en kısa zamanda kullanmalısınız. Tohumun şarkınızda etkili olması içinse şarkıyı hızla bitirmeniz şart değildir.


Müzik bestelerken aşağıdakiler yardımcı olabilir:

• İyi şarkı yazmaktaki en büyük etken karakterinizin müzikal yeteneğidir.

• Müzik bestelerken evde ya da otelde kalmak iyi bir fikir.

• Bestecilik ve Şiir yazma yetenekleri faydalıdır.

• Karakterinizin önceliğini Müzik Bestele olarak ayarlayın.

• Yeni şarkı üzerinde çalışmaya başlarken sağlığınızın iyi olması yararınızadır.
Admin
Admin
Admin
Admin

Popmundo Karakter İsmi : Cristina Ban
Mesaj Sayısı : 157
Kayıt tarihi : 30/05/09
Yaş : 35
Nerden : Muğla

Kullanıcı profilini gör http://gamemundo.yetkinforum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz