Şarkıları özelleştirmek

Aşağa gitmek

Şarkıları özelleştirmek

Mesaj  Admin Bir Ptsi Haz. 01, 2009 2:16 am

Baskın Enstrümanlar

Her yeni şarkı yazdığınızda şarkının hangi enstrüman için yapılmış olduğunu belirlemeniz gereklidir. Bir şarkının baskın enstrümanları, şarkı sahnede çalınırken ön plana çıkar.

Baskın enstrümanlarını sahnede çalmıyor bile olsanız, şarkıyı canlı olarak çalabilirsiniz. Ancak büyük ihtimalle kötü bir performans olacaktır. Bu nedenle, grubunuzda kullandığınız enstrümanları seçmek daha akıllıca olabilir. Sahne Performansı bölümünden bununla ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Tempo

Bu, şarkınızın temposunu ayarlar. İtalyanca kelimeler size bir anlam ifade etmiyor olabilir. Tempo kelimelerinin okunuşları, yaklaşık olarak dakika başına vuruş değerleri ile benzerlik göstermektedir.
Largo - 40
Lento - 60
Adagio - 66
Andante - 76
Moderato - 108
Allegro - 120
Presto - 168
Vivace - 200

Melodi Türleri

Hayranlarınız sadece bir tür melodi kullanırsanız zamanla sıkılacaktır. (Eğer bir Ramone değilseniz). Bütün melodi türlerini kullanmanız gerekmiyor. Ancak hangi kombinasyonların sizin sanatçınıza daha çok uyduğunu keşfedin.

Türkü
Bunun bütün yavaş şarkıları tanımlayan bir isim olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Sevişme müziği yazma sanatı bir günde öğrenilmez.

Dile Dolananlar
Sahnenin ortasında durum 10000 kişinin sizin yazdığınız bir şarkıyı bir ağızdan söylemesini dinlemek en narsist tatmin yollarından biridir. Gerçi siz bunu iyi bir dile dolanan şarkı yazmadan öğrenemeyeceksiniz.

Dans Müziği
Bir DJ için en büyük kabus boş bir dans pistidir. Bu tür acil durumlara karşı bu şarkılar kullanılabilir. Dans müziği değişik müzik türlerinde aynı başarıyı göstermektedir.

Kolay Dinlenenler
Kendi şarkılarınızı radyoda duymaktan asla sıkılmazsınız. Diğer insanlarında sıkılmadığından emin olmak için bu tür şarkılar yazın.

Marş
Temsili, abartılı ve melodramatik besteler ve marşlar. Bir marş kendi türünü tanımlayan ve kutlayan bir şarkı da olabilir. Örneğin bir “Rock'n Roll Marşı” olan I Love Rock and Roll (Joann Jett [Smith değil]). Genelde müthiş bir marş ile acınası bir azamet beklentisi arasında ince bir çizgi vardır.

Halkı Coşturan Müzikler
Bazen karşınıza zor bir izleyici çıkar ve onları kazanmak için kendinizden ödün verirsiniz. Unutmayın hiç kimse hergün yılbaşını kutlamak istemez. Halkı coşturan müziklerin etkileri çok yoğun olarak müzik türüne de bağlıdır. Heavy Metal coşturmaları bazı ciddi head-bang aktivitelerine, Reggae coşturmaları ise izleyicilerin Mary Jane'lerini çıkarmakarına yarayabilir.

Basit Müzik
Sadece üç nota, ve gerçekler. Ne fazla, ne eksik.

Müzisyenler için Müzik
Sırtınızı izleyenlere dönün ve içinizdeki gerçek virtüözü bulun. Bu tür müzik kendi grubunuz içinde çok saygınlık kazanmanızı sağlarken, kitleler tarafında sevilmenize yaramayabilir. Sanat için sanat.
avatar
Admin
Admin
Admin

Popmundo Karakter İsmi : Cristina Ban
Mesaj Sayısı : 157
Kayıt tarihi : 30/05/09
Yaş : 35
Nerden : Muğla

Kullanıcı profilini gör http://gamemundo.yetkinforum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz