Teknik Elemanlar

Aşağa gitmek

Teknik Elemanlar

Mesaj  Admin Bir Ptsi Haz. 01, 2009 2:23 am

Teknik Elemanlar
Mutlu ve çalışkan bir ekip kariyerinize çok fazla katkıda bulunabilir. Bütün bu insanları işe almak zorunda değilsiniz, elbette onlarsız da gayet iyi olabilirsiniz. Ancak, büyük yıldızlar için güvenebilecekleri bir ekipleri olması, bir mecburiyettir.

Sanatçı tarafından ekibin parası haftalık olarak ödenir. Eğer sanatçı, ekibinin parasını ödeyemezse, keyifleri kaçar ve daha kötü bir iş çıkarırlar. Etkinlikleri buna bağlı olduğu için, maaşını ödeyemeceğiniz çalışanlar almasanız iyi olur.

İnsanları işe alırken dikkatli olun. Çabuk neticeler almak için bir servet harcayıp gereksiz sayıda insan almayın. Genellikle, küçük mutlu ve işe yarar bir ekibe sahip olmak, kafası karışık, depresif bir grup metalcinin Devasa Dünya Turunuzu yürütmeye çalışmasından iyidir.

Ekip Ruh Hali
Mutlu bir ekip, iyi bir ekiptir. Kariyerinizin seyrine göre ekibin mutluluğu da dalgalanacaktır. Bir tur menejerinin olması genelde ekibin moralini yüksek tutar, özellikle çalışan sayısı fazlaysa. Emeklerinin karşılığı olan maaşlarını alamamaksa, onları çok üzer. Bunu yeni elemanlar alırken aklınızdan çıkarmayın.

Ekipten birilerinin kovulması, diğerlerinin keyfini kaçıracaktır.

Yetenek Düzeyi
Ekibinize yeni alınan her çalışan düşük bir yetenek puanıyla başlar. Zaman içinde, grubunuza ve çalışma arkadaşlarına alıştıkça yetenek puanı yükselir. Bundan dolayı birçok kişiyi işe alıp kovamak pek iyi bir fikir değildir.

Nakit Primler
Nakit prim vermek ekibinizin moralini bir hayli yükseltmeye yarar. Keyiflerini yüksek tutmak için prim vermek zorunda değilsiniz, ama bunun zararı da olmaz. Keyiflerini tavana vurdurmak akıl almaz paralara mal olabilir, o yüzden çok mecbur kalınmadıkça yapmamakta fayda var. Bunun yerine çok daha küçük primleri düzenli olarak vermek daha mantıklı. Haftada sadece bir kere nakit prim verebilirsiniz.Rodi
Bunlara geri hizmet teknisyenleri de diyebiliriz. Ama bu pek 'rock'n roll' gibi gözükmüyor değil mi? Bu çalışkan insanlar, müzisyenler tarafından kullanılan bütün ekipmandan sorumludur. Genellikle, havlular, su, sahnede bir konser programı olmasını sağlar ve oluşan tersliklerde müzisyenlere yardım ederler. Ancak en önemli görevleri, her konser için sahne düzenini indirip kurmalarıdır. Ne kadar fazla rodiniz varsa iş o kadar çabuk biter. Genel kural olarak bir rodi, saatte 10,000 watt'lık ekipman kurabilir.

Aynı zamanda bu elemanlar ekipmanınızın zarar görmesini de engelleyeceğinden, aletlerinizi ikide bir yenilemek zorunda kalmazsınız.

Ses Teknisyeni
Tayfanın bu çok değerli elemanı, enstrümanlarınızın ve vokalin seyirciye en mükemmel şekilde gitmesine çalışır. Neticede, dünyanın en iyi gitaristi insanın dilini yutturan solosunu atarken, vokalistin uğultusundan duyulmuyorsa, neye yarar o solo?

Işık Teknisyeni
Daha büyük konserlerde, sihirbazlık ustaları ışık ve özel efektlerin izleyici tarafından mümkün olduğu kadar mükemmel görülebilmesini sağlar.

Şoför
Şoför amca, otobüsü sürer. Sabah akşam hiç farketmez. Ancak şoför amca'nın direksiyonda uyuyakalması ihtimaline karşın bir de yedek şoför olsa fena olmaz.

Kişisel Asistan
Kişisel asistanlar, her bir grup üyesinin kişisel ihtiyaçlarını karşılar. Tekel bayii'ne gidip bir şeyler kapmaktan, yatağa güller sermeye kadar her şeye bakarlar. Kişisel asistanlar, grup üyelerinin mümkün olduğu kadar mutlu olması için ellerinden geleni yaparlar.

Grup üyesi başına bir kişisel asistan aslında işi görmelidir. Burda gereğinden fazla lükse kaçmaya gerek yok. Rock yıldızları o kadar da kaprisli değildir!

Tur Menajeri
Bir tur menajeriniz yoksa, dünya turunuzun yolunda gitmesi şans olur. Bu çalışanın yeteneği sayesinde, rodileriniz ortalıkta çil yavrusu gibi koşuşturmayacaklar, şoför amca bir ağacın altında uyuya kalmayacak, ses teknisyeniniz şoför amcanın yanında olmayacak, ve asistanlarınız indiğiniz uçağın hostesleriyle kaçmayacaktır.

Tanıtımcı
Müzik işinin her kategorisindeki sanatçılar basın ve yayın organlarının tanıtımından faydalanırlar. İşte burda tanıtımcı devreye giriyor.

Tanıtımcı gün boyunca, sanatçının bütün piyasa gruplarına mümkün olduğu kadar hoş görünmesini sağlar.

Muhasebeci
Muhasebeci, turunuzdan elde ettiğiniz gelirleri yönetir. Bilet satışları, kırılan pencereler, açılan davalar, pizza siparişleri, ve içilen galonlarca birayı takip ederler.

İyi bir muhasebeci sizin daha az para harcamanızı sağlayacak aynı zamanda da, yolda karşınıza çıkabilecek iki yüzlü dolandırıcılardan sizi koruyacaktır.
avatar
Admin
Admin
Admin

Popmundo Karakter İsmi : Cristina Ban
Mesaj Sayısı : 157
Kayıt tarihi : 30/05/09
Yaş : 35
Nerden : Muğla

Kullanıcı profilini gör http://gamemundo.yetkinforum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz