Şirket Temel Bilgileri

Aşağa gitmek

Şirket Temel Bilgileri

Mesaj  Admin Bir Ptsi Haz. 01, 2009 2:25 am

Şirketler

Biz dünyayı fethetmek isteyenler için.

Bir sanatçı olarak hayattan ağlayasıya sıkılıyorsanız ve karakterinizin daha fazla çaba gerektiren işler için yaratıldığını hissediyorsanız, kendi şirketinizi açmak isteyebilirsiniz.

Sadece geçerli bir Şirket Lisansına sahip oyuncular kendi şirketlerini açabilirler. Şirket Lisansları gerçek parayla oyun dükkanımızdan satın alınabilir.

Bir şirket sahibi olarak farklı şehirlerdeki mekanları satın alıp onları kontrol edersiniz. oyundaki bütün mekanlar gerçek insanlar tarafından kontrol edilir. Oyundaki tüm iş teklifleri sahiplenilmiş şirketler aracılığı ile karakterler tarafından yapılmaktadır.

Kendi şirketinizi açmak için tek yapmanız gereken belediye binasına gidip 12 000 US$ olan cüzi miktarı ödeyerek şirketi kaydettirmek. Bu işlemi yaptıktan sonra iş yapmak istediğiniz sektörde hizmet veren bir mekan ya da bina satın almakta özgürsünüz. Daha fazla bilgi için Mekanlar ve Personel kısmını okuyunuz.

Daha büyük şirketlerin sahipleri iş yükünü azaltmak için mekanlarını işletmek üzere CEOları ya da Yöneticileri işe almayı düşünebilirler. Bir CEO bir mekanı yükseltmek ve orada tutmak için gerekli tüm önemli işlerle ilgilenebilir. Daha fazla bilgi için bkz. CEO/Mekan Yöneticisi Olarak Çalışmak ÖNEMLİ: Büyük güç beraberinde büyük sorumluluğu getirir. CEO olarak yetkilerini istismar eden oyuncular kovulmalıdır.


Şirket Hisseleri

Şirket sahipleri, şirket hisselerini başka oyunculara verebilir. Bu birçok oyuncunun bir ortaklık şemsiyesinde çalışmasını sağlar. Hisse vermek para vermekle aynı şekilde olur, yalnız hem alan hem de veren oyuncu Şirket Lisansı sahibi olmak mecburiyetindedir. Varlıklar ve Borçlar sayfasına gidin, hisse vermek istediğiniz şirketiniz için YÖNET'e basın. Sonra Hisse Ver'i tıklayın. Daha sonra kime ne kadar hisse vermek istediğinizi belirleyin.


Hissedarlar ve Şirket Başkanı

Hissedarlar Toplantısı oyun yılında birkez, veya şirket başkanı olmadığında yapılır. Hisseler ödendiğinde, hisse oranlarına göre paylaştırılırlar. Hisse sahipleri hisse payları oranında oy hakkına sahiptir. Örneğin, bir şirketin %15ine sahipseniz, oyunuz %15 değerinde geçerlidir. Oy kullanmak için, Varlıklar ve Borçlar sayfanıza gidin, şirket hisseniz için YÖNET'i tıklayın. Burada oy kullanma hakkında daha derin bilgiye sahip olacaksınız.
Admin
Admin
Admin
Admin

Popmundo Karakter İsmi : Cristina Ban
Mesaj Sayısı : 157
Kayıt tarihi : 30/05/09
Yaş : 35
Nerden : Muğla

Kullanıcı profilini gör http://gamemundo.yetkinforum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz