Günlük Çalışanlar

Aşağa gitmek

Günlük Çalışanlar

Mesaj  Admin Bir Ptsi Haz. 01, 2009 2:26 am

Günlük Çalışanlar

Günlük çalışanlar (genelde) fakir, basit ve çok çalışan, ve ne hikmetse adları hep ya John ya da Jane Doe olan insanlardır. Şehirde yaşar ve günlük bir seviyede iş alırlar (İşçiler bölümüne bakınız).

Bu işgücü sabit değildir. Eğer sağlıkları yerinde ise sayıları artacaktır. Eğer mutlu tutulurlarsa, isyan veya yokedici bir tutum sergileme riskleri olmaz. Genel mutluluğun yüksek olması, şehir dışından veya taşradan da daha fazla sayıda günlük işçiyi şehre çekecektir. Suç da, yine bu insanlar arasındaki bir başka faktördür.

Günlük Harcamalar
Her gün, günlük işçi aileleri, alın teri kazançlarının bir kısmını ihtiyaçlarına harcarlar. Her işçi, genelde kendisinin ve ailesinin ihtiyaçlari için günde $20 harcar. Eger zengin hissederlerse, çok daha fazlasını mağazalara, kulüplere ve benzeri basit zevklere harcayacaklardır.

Elbette, ihtiyaçları için paraları olmaması durumunda bir kıtlık yaşanacaktır! Bu durum, bir sivil huzursuzluğa ve günlük işçi arzında bir azalmaya yol açacaktır!

Ruh Hali
Günlük işçilerin ruh hali, iyi parkların bulunmasından yararlanır. Eğer kendilerini zengin hissederlerse bu onları mutlu eder, ve bol bol ucuz (düşük kaliteli) kulüplerin varlığı da makbuldür.

Sağlık
Günlük işçilerin sağlığı, kamu hastanelerinin varlığından etkilenir. Spor salonları da bir miktar yardımcı olabilir. Günlük işçiler gösterişli ve pahalı spor salonlarına gitmezler. Seviyesi "düzgün" ve daha yukarı olan şeyleri pek tercih etmezler. Yeşil alanlar doeların sağlığı için iyiyken fabrikalar ve düşük kaliteli dövmeciler ise kötüdür.

Suç
Malesef, kötü durumdaki kulüplerin sayısının çok olması, suç için türeme alanı oluşturmakadır. Aynı şey, çok kötü durumdaki parklar ve gelecekte dahil edilecek belli başlı mekanlar için de söylenebilir. İyi bir hapishane ve tabii ki iyi bir okul sistemi suçu azaltacaktır. Günlük işçiler ne kadar varlıklı ise, suç işlemek için o kadar az sebepleri vardır.


Hem mekan sahipleri hem de şehirde yaşayanlar bilmeliler ki, eğer şehirde suç oranı yükselmeye başlarsa, hoş olmayan şeyler yaşanabilir. Ayrıca, yüksek suç oranları yeni günlük işçilerin şehre gelişini yavaşlatacaktır ve bu da şehrin çalışan işgücünün küçülmesine sebep olacaktır.

Nakit
Günlük işçilere, mekan sahipleri ödeme yapmaktadır. Düşük maaşlar ve tabii ki işsizlik, günlük işçileri, zengin yıldızlar için fakir ve hunhar sorun yaratıcılarına çevirir.
Admin
Admin
Admin
Admin

Popmundo Karakter İsmi : Cristina Ban
Mesaj Sayısı : 157
Kayıt tarihi : 30/05/09
Yaş : 35
Nerden : Muğla

Kullanıcı profilini gör http://gamemundo.yetkinforum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz