Çalışanlar

Aşağa gitmek

Çalışanlar

Mesaj  Admin Bir Ptsi Haz. 01, 2009 2:31 am

Çalışanlar

Başarılı bir şirketin temel taşlarını çalışanları oluştururlar.Sahip olduğunuz Mekanın Kalitesinin yükselmesi için uygun işçilere sahip olmalısınız. Sayfanın daha aşağısında ne tür çalışanların hangi türden mekanlara kabul edildiklerini (hatta bazen olmazsa olmazı oldukları) görebilirsiniz.

Bir tür çalışan diğer tümünden bir parça daha farklıdır ki buna da CEO (Genel Müdür) diyoruz. CEO lar yönetiminden sorumlu oldukları mekanları düzenlemek amacıyla mekan üzerinde pek çok dğeişiklik yapma hakkına sahiptirler. CEOlar hakkında daha fazla bilgi için ilgili makaleye başvurabilirsiniz.

Çalışma esnasında tüm karakterler birbirine denk değildir:

Karakterin... Etkisi
Şehir dışında (CEO'lar hariç) 25%'e düşer
John/Jane Doe 33%'e düşer
İnaktif (2 hafta boyunca oyuna girmemiş) 50%'ye düşer
Kariyer görevi "İşine odaklanan" 130%'a artar
Gerekli minimum beceri/yetenek yok 0%
Tercih edilen beceri veya yetenek Artar
Bütün bunlar birer çarpan olarak ele alınmalıdır, Örneğin şehir dışında olan ve "işine odaklanan" bir karakterin toplam performansı 130% * 25% = 32.5% etkiye sahiptir.

Eğer bir iş kolunda tercih edilen bir beceri ya da yetenek var ise karakterin bu özelliği arttıkça işteki etkisi de artacaktır.

Sokakta gördüğün John/Jane Doelar yeteneksiz iş gücünü temsil eden ve bir insan tarafından kontrol edilmeyen karakterlerdir. Oyuncu karakterleri herhangi bir zaman John/Jane Doe işlerine girebilirler. Yine de tümüyle beceri ve yeteneklerden mahrum olsalar da Doe'lar aptal sayılmazlar, aynı oyuncuların yapacağı gibi iş seçiminde en yüksek maaşlı teklifleri en önce değerlendirmeye alacaklardır. Doe'ların sonsuz sayıda bulunmadıklarını ve kendilerinin beceri&yetenek gerektiren iş dallarına giremeyeceklerini sakın unutmayın.

Tercih edilen beceri ve yetenekler
Eğer yukarıda bir beceri ve/veya yetenek belirtilmiş ise, alınan işçiler, bu yeteneklerde sahip oldukları miktar oranında mekana etki edeceklerdir. Eğer bunlarda bir limit verilmişse, örneğin yetenekler için ([Yüzde]), Ya da Beceriler için ([Yıldız]), ve beceri Kırmızı ile yazılmışsa, bu işçinin bahsi geçen iş koluna dahil olabilmesi için, söz konusu yetenek üzerine en az belirtilen miktar kadar yıldızının olmasını şart kılar. Aksi takdirde alınan işçi iş kolunda etki gösteremez.

John/Jane Doe'ların yetenek ve becerileri olmadıkları için, beceri ve yetenek gerektiren işlere girmezler.

Ağırlık
Ağırlık, o işkolundaki işçilerin mekan kalitesine olan etki miktarının ne seviyede olacağını belirtir.

Kümülativite
Kümülativite, aynı türden çok sayıda işçinin mekana topluca olan etkisini belirtir. Tüm işçileriniz aldıkları maaşa göre sıralanırlar. Böylece,örneğin en yüksek maaş ödediğiniz muhasebeciniz 1. Muhasebeci olur. Ardından 2. Muhasebeci gelir ve bu böyle gider. Eğer ikisinin de maaşı aynı ise, Tarih olarak daha önce alınmış olan ilk kabul edilir:

YOK
Kümülativite Etkisiz. Bu birden fazla işçi alsanız da, yalnızca ilk aldığınız işçi mekana etki edecek demektir.

Azalan
Azalan Etkisi. Alınan ilk işçiden ötesinde alınan her işçinin mekana olan etkisi azalacaktır. Yapılabilecek en akıllıca şey, mekana en çok etki edebilecek durumdaki işçinizi ilk işçiniz konumuna getirmek olacaktır.

Full
Full Kümülativite. Bu aynı tüden işçilerin etkisinin eşit olduğu anlamına gelir.10 (birbirinin aynısı) işçi tek işçiye oranla 10 kat daha etkili olur.
Admin
Admin
Admin
Admin

Popmundo Karakter İsmi : Cristina Ban
Mesaj Sayısı : 157
Kayıt tarihi : 30/05/09
Yaş : 35
Nerden : Muğla

Kullanıcı profilini gör http://gamemundo.yetkinforum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz