Mekanların Satışı

Aşağa gitmek

Mekanların Satışı

Mesaj  Admin Bir Ptsi Haz. 01, 2009 2:32 am

Şirketler arasında mekanların alım-satımı

Mekanlar bir şirketten diğerine, açık artırma aracılığıyla, satılabilir.

Mekanlarından birisini satmak isteyen bir şirket, mekanı satışa çıkartıp minimum bir satış fiyatı belirler. Açık Artırmanın kapanış tarihi otomatik olarak, satış ayarlamalarının tamamlandığı andan 1 hafta sonrası olarak belirlenir.

Bütün bu işlemlerden sonra, mekanın talipleri bitiş tarihine kadar fiyat artırabilir (bu noktada, son fiyatın kabulü için, teklifin, minimum satış fiyatı ve en son verilen fiyattan en az %10 daha fazla olması gerekiyor). Verilen teklif miktarı, ve en yüksek teklifi yapanın adı tüm şirketler tarafından görülebilir.

Açık artırma bittiğinde mekan, içindeki tüm para ve eşyalarla birlikte yeni sahibine devredilir. Ödenen miktarın bir kısmı şehrin hazinesine vergi olarak kesilir.

İçindeki nakit miktarı ve satışa hazır eşyaların toplam değeri (Envanterdeki eşyaların değeri, fabrika çıkış fiyatı üzerinden hesaplanır) bir mekanın satış fiyatına önemli miktarda etki edeceğinden, bu bilgiler teklif veren potansiyel alıcılara görünür şekilde ayarlanmıştır.

ÖNEMLİ UYARI: Mekan satışa çıkartıldığı andan itibaren, mekan sahibi ve yöneticisi tarafından mekan üzerinde yapılabilecek pek çok hareket, satış esnasında son dakika manipulasyonu yapılmaması amacıyla, sınırlandırılır : Örneğin, ağzına kadar eşya ve nakit dolu bir mekan üzerinde yapılabilecek bir son saniye oyunu ile, mekanın tüm parası ve eşyası çekilebilecek olunsaydı, mekanı yüksek bir meblağ karşılığında alan kişi mağdur duruma düşmüş olacaktı.
Admin
Admin
Admin
Admin

Popmundo Karakter İsmi : Cristina Ban
Mesaj Sayısı : 157
Kayıt tarihi : 30/05/09
Yaş : 35
Nerden : Muğla

Kullanıcı profilini gör http://gamemundo.yetkinforum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz