Yarışmalar

Aşağa gitmek

Yarışmalar

Mesaj  Admin Bir Ptsi Haz. 01, 2009 2:33 am

Yarışmalar

Yarışmalar sanatçılara yüzyüze karşılaştırma ve şöhret&varlık için mücadele etme şansı verir. Oyundaki tüm klüpler ve parklar kendi yarışmalarını düzenleyebilirler.


Kendi yarışmanızı yaratın

Şirket sahibi ya da CEO olarak camia bölümündeki yarışmalar sayfasından kendi yarışmanızı başlatabilirsiniz. Yarışma tasarlamak için aşağıdaki bilgileri girmelisiniz.

1. Yarışmanın yeri. Burası, sizin kontrolünüzde olan bir mekan olmalıdır. Yarışmayı tasarlayan kişi resmi olarak yarışmadan sorumlu olacaktır. Ancak şirket sahibi, yarışma mekanın CEO'su tarafından tasarlanmış olsa bile yarışmayı herzaman kontrol edebilir.

CEO işten ayrıldığı zaman tüm işi ve yarışmaları şirket sahibinin eline bırakmış olur. Aynı şekilde, yeni bir CEO atandığında o mekandaki tüm yarışmaların kontrolünü elde eder.

2. Yarışmanın adı. Bu isim, oyuncu camiasında herhangi bir karışıklık yaratmamak için, resmi festival isimlerine benzer olmamalı.

3. Yarışma Tipi.

4. Katılım Bedeli. Sanatçının yarışmaya katılırken ödeyeceği bedel. Katılım bedeli gelirinin toplamı, yarışmanın toplam Para Ödülünü oluşturur.

5. Ödül Dağıtımı. Bu, Para Ödülünü yarışmayı kazananlar arasında bölüştürme yöntemidir.

6. Sanatçının yarışmaya katılabilmesi için gerekli şartları tanımlar. Katılım kriterini düzenlerken çok sert sınırlar çizmeyin. Bir yarışmanın başına gelebilecek en kötü şey az katılımcı yüzünden iptal olmasıdır. Bir yarışma iptal olduğunda katılım bedeli sanatçılara geri ödenir ve yarışma için ayarlanmış konserler normal konsermiş gibi gerçeklerşir.


Katılım Kriteri aşağıdakilerin herhangi bir kombinasyonu olabilir:

Şöhret:Yarışmaya katılmak için sanatçıda olması gereken minimum ya da maksimum şöhret. Ne tür şöhretin hesaba katılacağı yarışma tipine göre değişir. Aşağıdaki yarışma tiplerine bakınız. İşi oyuncular için kolaylaştırmak üzere şöhreti katılım kriteri olarak kullanan yarışmalarda şöhretlerinin nasıl olması gerektiği konusunda yorum mevcut.

Sanatçının Yaşı:Sanatçının, oyunda geçirdiği minimum ya da maksimum yıl sayısı.

Grup Üyesi Sayısı:Grup üyesi sayısının minimumu ve maksimumu.

Tür:Yarışmaya katılmak için sanatçının dahil olması gereken müzik türü.

Cinsiyet Özel:Yarışmalar herhangi bir cinsiyete özel tasarlanabilir. Bütün grup üyeleri belirlenen cinsiyette olmalıdır.

Konser Kalitesi Ortalaması:Katılımcının minimum ve maksimum konser kalitesi ortalaması. Bu, sonucun nasıl olacağı belli olmayan yarışmalarda bile oldukça etkin bir kriterdir.

Bir yarışma tasarlanıp tanımlandıktan sonra sanatçıların yarışmaya çağırılması ve programın yapılması için KİLİTLENMESİ gerekir. Bunun amacı yarışmanın oluşumu sırasında masrafların ve katılım kriterinin değiştirilmesini önlemektir. Yarışmanın programlanması süresinde değişiklik yapılabilirse bu sahtekarlığa ve yarışmacılara adil davranılmamasına yol açabilir.

Yarışma için tarih belirlerken; Başlangıç tarihinin en az bir hafta sonra olması gerektiğini ve yarışmanın en az üç gün sürmesi gerektiğini unutmayın. Bir yarışma bir haftadan uzun olamaz.Minimum Katılımcı Sayısı

Bir yarışmanın başarılı sayılması için yeterli sayıda sanatçının yarışmaya katılması gereklidir. Tasarladığınız yarışma tipine göre minimum katılımcı sayısı değişir. Yarışma başladığında yeterince katılım yoksa yarışma değerden düşer. Yani bir Dünya Şampiyonası, yeterince katılım yoksa Ulusal Yarışma hatta Yerel Yarışma olabilir. Yerel Yarışma için gerekli katılımcı sayısına ulaşılamazsa yarışma gerçekleşir ancak "kazanan"lar şöhret kazanamazlar. Ancak ödül yine de kazananlar arasında düzenlendiği şekilde dağıtılır.Yarışma Tipleri

Resmi Festivaller parklarda yapılır ve sadece park sahipleri tarafından görevdeki valinin izniyle gerçekleştirilir. Bu festivaller oyundaki en büyük etkinlikler olup geliştiriciler tarafından onaylanan tek yarışma etkinliğidir. Bunlardan birini kazanmak büyük bir başarı göstergesidir. Festival kazananları kariyer sayfalarındaki madalya ile ödüllendirilir.

Live Aid Festivalleri parklarda yapılır ve oyuncu grupları ile birlikte yerel politikacılar tarafından düzenlenir. Live Aid Festivallerinin tüm geliri seçilen hayır işine bağışlanır. Live Aid kazananları kariyer sayfalarındaki madalya ile ödüllendirilir. (Ödül için yarışmaya en az 10 sanatçı başarıyla katılmış olmalıdır.)

Dünya Şampiyonaları, katılım kriterine uyan en az 30 yarışmacının katıımı ile başarılı bir şeklilde gerçekleşir. Dünya şampiyonalarında şöhret bir katılım kriteri olarak kullanıldığı zaman sanatçının global şöhreti dikkate alınır.

Ulusal Yarışmaların başarılı olması için en az 20 yarışmacıya ihtiyacı vardır. Bu yarışmalarda Şöhret katılım kriteri ise sanatçının ulusal şöhretine bakılır.

Yerel Yarışmalar, yarışmaların en ufak çaplısıdır ve geçerli sayılması için 10 katılımcı yeterlidir. Yarışmaya katılan sanatçılar, o şehirdeki şöhretleri ile değerlendirilirler.
Admin
Admin
Admin
Admin

Popmundo Karakter İsmi : Cristina Ban
Mesaj Sayısı : 157
Kayıt tarihi : 30/05/09
Yaş : 35
Nerden : Muğla

Kullanıcı profilini gör http://gamemundo.yetkinforum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz