Yetenekler

Aşağa gitmek

Yetenekler

Mesaj  Admin Bir Ptsi Haz. 01, 2009 1:49 am

YENI YETENEKLER ÖĞRENME - KENDINI GELIŞTIRMENIN YOLU

Yenetekler karakterinizi ilerletmenin en iyi yoludur. Hala bir yetenek öğrenmediyseniz, şimdi tam zamanı! İnanın fazlasıyla faydasını göreceksiniz.

Yetenekler oyunculara hediye edilebilir, ya da genelde dükkandan satın alınırlar. Öğrenmek istediğiniz konu hakkındaki kitabı alın ve okuyun. Okumak için eşyalar listesinden kitabın yanındaki KULLAN'ı tıklayın. Gerçek hayatta olduğu gibi, siz kitabı okur okumaz kitap havaya karışıp yok olur.

Her dükkanda fiyatlar farklıdır. Eğer aradığınız malı istediğiniz fiyata bulamadıysanız dükkan dükkan gezin. Bilgi pahalıdır, para harcamaya hazır olun.

Seçtiğiniz kitabı okuduktan sonra "Yetenekler" bölümünde istediğiniz yeteneği seçerek TAMAM'a basın. Karakteriniz, "Profesyonel çalışmalarım" menüsünden olarak "Yetenek geliştir"i seçerse, bu yeteneğinizi geliştirirsiniz. Bunu yapmazsanız, karakteriniz hiçbir şey ÖĞRENMEZ!!! Dikkatli olun. Zamanla yeteneklerinizin yanında daha çok yıldız göreceksiniz. Şu an için 5 yıldız en üst noktadır.

Bazı yeteneklerin ne işe yaradığını anlamak güç olsa da hepsi oyun dinamiği içinde bir işe yaramaktadır. Kesin olan bir şey var ki, karakterinizin yetenekleri oyundaki geleceğinizi belirleyecektir.

GIZLI YETENEKLER
Bazı özel etkili nadir yetenekler vardır. Aşağıda bunlardan söz etmeyeceğiz. Onları kendiniz bulmak durumundasınız. Bazı yetenekler gizli (S) olarak nitelendirilmiştir. Diğer karakterler bunu göremez, ama günlüğünüzü kimlerin okuduğuna dikkat edin.

ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCI
Yeni yetenek öğrenmenin diğer bir yolu da bir öğretmen bulmaktır. Aslında bazı gizli yetenekler sadece bu yolla öğrenilebilir ve piyasada herhangi bir kitapları yoktur.

Öğrenci olmak için size öğretmek isteyen birini bulun ve onunla arkadaş olun. Yeterli düzeyde arkadaşlık kurduğunuz zaman "Öğretmenlik talep etme" seçeneği çıkar.

Artık iş, öğretmenin "Öğrenciyi Kabul Et" seçeneğini seçmesine kalmıştır. Eğer kabul ederlerse, o zaman öğrenmeye başlayabilirsiniz. Bir öğrencinin sadece bir öğretmeni olabilir, ancak öğretmenlerin birden fazla öğrencisi olabilir. Öğretmenin aldığı her güncelleme için, öğrenciler arasında ilerlemeyi simgeleyen puanlar dağıtılır. Bu da, daha az öğrenci, daha hızlı ilerleme demektir.

Sonra her ikiniz de zamanınızı öğrenme sürecine adamalısınız. Aşağıdakilerin hepsine uyulmalı!

  • Siz (öğrenci) profesyonel çalışmalarım menüsünden "Öğretmenimden Öğren" önceliğini seçmelisiniz.
  • Öğretmen profesyonel çalışmalarım menüsünden "Bir yetenek öğretmek" önceliğini seçmelidir.
  • Öğretmen öğreteceği yeteneği seçmelidir.
  • Güncelleme geldiğinde öğretmeninizle aynı mekanda olmalısınız. "Takip etme" seçeneği öğrenciler için oldukça kullanışlıdır.
  • Bazı yetenekleri öğrenmek için daha önceden sahip olmanız gereken başka yetenekler vardır. Buna dikkat edin.

Bir yeteneği öğrenmek zaman alacaktır. Bazen çok uzun zaman. Bu öğretmenin kaç öğrencisi olduğuna ve biraz da şansa bağlıdır. Öğreten kişinin hem zeka seviyesinin hem de öğrettiği yetenek becerisinin yüksek olması daha iyidir (en az 5 yıldız). Ayrıca sizin zekanız da iyiyse öğrenme süreci hızlanacaktır. Öğrenme sürecini, öğretmeninizin yanından ayrılarak ya da kariyer hedefinizi değiştirerek kesmek, öğrenme şansınızı etkilemez. Ancak eğer öğretmeniniz siz öğrenmeden başka bir yeteneğe geçerse bütün ilerlemeniz sıfırlanacaktır.

Bir öğretmenin birden fazla öğrencisi olabilir (ancak kalabalık öğrenmeyi güçleştirdiği için bu pek önerilmez), ve herkes söz konusu yeteneği öğrenebilir. Aynı zamanda birden fazla öğretmeniniz olamaz.

Bir yeteneği öğrettiğiniz sırada ödül olarak siz de o yeteneğinizi geliştirirsiniz. Ancak en az bir öğrenciniz yeteneği öğrenene kadar siz ilerleme kaydedemezsiniz. Aynı zamanda öğreterek bilginizi 5 yıldızın ötesine götürebilirsiniz, fakat bu uzun zaman alacaktır.

Öğretmen öğrenci ilişkisinin sadece yeni yetenekler kazanmak için olduğunu unutmayın. Sahip olduğunuz bir yeteneği bu yolla geliştiremezsiniz. Yeni yeteneği öğrendiğiniz anda önceliğiniz, otomatik olarak bu yeteneği geliştirmeye ayarlanacaktır.


KARAKTER ÖZEL BECERİLERİ
Albüm yapımcılığı:Stüdyoda şarkı kaydetmeye çalışırken işe yarar. Mekandaki albüm yapımcılığı en yüksek karakter kullanılır. Gruptan birisi olmak zorunda değildir.

Şairlik:Şarkı yazarken, sözlerin maksimum kalitede olmasını sağlayan yetenek...

Bestecilik:Şarkı yazarken, müziğin maksimum kalitede olmasını sağlayan yetenek...

Şovmenlik:Ne kadar iyi bir şovmen olduğunuzu gösterir. Konser performansınızı etkiler.

Seksapel:İyice kıvırtmak ve poponuzu sallamak ne kadar zordur bilir misiniz? Bu yetenekle, hem sahnede hem başka yerlerde en iyisi sizsiniz.

Makyaj:O Kiss şarkılarını çalıp sahneden sağ salim inebilmenin tek yoludur. Konser performansınızı arttırır.

Dans:Bu yetenek olmadan, karakteri ayıkken dans ederken göremezsiniz. Görseniz de nefret edersiniz.

Moda:Modanın içinde kaybolmak istemeyenlerimiz için. Bu yeteneğe sahip değilseniz sahnede tek beyaz eldiven giymenin ne demek olduğunu bilemezsiniz.

Hırsızlık:Hayatını hapiste geçirmek isteyenler için bir yetenek.

Hukuk:Hukuk firmasında avukatlık yapanlar için bir yetenek.

Ekonomi:Ceo'lar için bir yetenek. Bu yetenek aynı zamanda Muhasebe Yeteneği içinde bir ön gerektirmedir.

Tıp:Hastanede çalışanlar için bir yetenek.


ENSTRÜMAN YETENEKLERI
Bu özel karakter yetenekleri gibi bütün yetenekler enstrüman yetenekleriyle bağlıdır. İyi bir konser vermek için bir enstrüman çalmayı bilmek zorunda değilsiniz. Ama bunu GERÇEKTEN tavsiye ederiz.

Bir enstrümanın nasıl çalınacağını öğrenmek için ilk önce onun temellerini bilmelisiniz. Örneğin, gitar çalmak istiyorsanız önce Temel Telli Enstrümanları tanımalısınız.

Temel yetenekte 3 yıldız alır almaz Gitar Çalmayı öğrenebilirsiniz.


MÜZIK TÜRÜ YETENEKLERI
Müzik türü yetenekleri, türler, onların tarihleri ve modaları hakkında ne kadar eğitimli olduğunuzu gösterirler.

Bütün karakterler müzik türü yeteneklerine sahip olmalıdır ki şarkılarını prova edebilsinler.

Kendi müzik türünü bilmeyen bir sanatçı şarkılarının ancak %50sini prova edebilir, bu da konserleri kötü etkiler. Oran her yıldızla artar, böylece 5 yıldızlı bir sanatçı %100 prova edebilir. Gruptaki yıldızların ortalaması alınır, yani iki üyeli bir grupta birisi 5 yıldız birisi hiç ise onlar şarkılarını %75 prova edebilirler.
avatar
Admin
Admin
Admin

Popmundo Karakter İsmi : Cristina Ban
Mesaj Sayısı : 157
Kayıt tarihi : 30/05/09
Yaş : 35
Nerden : Muğla

Kullanıcı profilini gör http://gamemundo.yetkinforum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz