Müzik Klipleri

Aşağa gitmek

Müzik Klipleri

Mesaj  Admin Bir Ptsi Haz. 01, 2009 2:22 am

Müzik Klipleri

Bir şarkıyı klipten daha iyi hiçbir şey duyuramaz.

Kendi klibinizi çekmek için kariyer sayfanızdaki 'Video Klipler' bölümünde bulunan 'Klip Yarat'a tıkladıktan sonra, önceden kaydetmiş olduğunuz şarkılardan hangisine bir klip çekmek istediğinizi belirlemek yeterli olacaktır. Bunları gerçekleştiren oyuncu otomatik olarak klibin yapımcısı olarak atanır.

Klip çekimi için mekan ve zaman ayarlamalarını Video Klip detayları sayfasındaki Zaman Ayarlama seçeneğinden halledebilirsiniz. Farklı yerler, farklı mekan ücretlendirilmelerine tabi tutulmaktadır. Video Klip masrafları Artist kasasından ya da kayır stüdyosunun kasasından ya da bu ikisinden belirli oranlarda alınır. Tüm masraflar klip çekimi esnasında hesaptan düşülür.

Video klip bittiğinde, grup ya da sanatçının sözleşmeli olduğu kayıt stüdyosu otomatik olarak yapım şirketi olarak atanır. Yapım şirketi herhangi bir klibe sponsorluk amacıyla bir bütçe ayırabilir. Yapım şirketinin bütçesi klibin çekim masraflarını karşılamadığında, Sanatçı ya da Grup kalan ödemeler için devreye girmelidir. Çekimler esnasında, yapım masraflarının karşılanamaması demek başarısız bir klip denemesi demektir. Bu tip durumlarda çekimler daha iyi bir tarihte yeniden başlatılabilir.


İyi bir klibin püf noktaları

Çekimler esnasında tüm grup üyeleri hazır bulunmalıdır. Temel oyunculuk becerisi ise klip çekimi öncesinde sanatçıların klip içindeki rollerine hazırlanmalarını mümkün kıldığı için (bu beceriye sahip olan oyuncular 'Öncelikler&Beceriler' kısmındaki kariyer görevlerini rollerine hazırlanmak için ayarlayabilirler) faydalıdır.

Klip üzerinde sağlık ve diğer beceriler gibi faktörler de önemlidir ancak TV de hemen herkes güzel ve çekici gösterilebildiğinden önem dereceleri ikinci sıradadır

Sonuncu ve en önemlilerinden birisi olarak..klip kadar, klibi çekilen şarkının da kalitesi önemlidir.


Yönetmenler

Mekan içinde klip yönetmenliğine en uygun kişi otomatik olarak yönetmen sıfatıyla atanacaktır. Uygun kişinin seçilmesinde beceri seviyeleri ve video için yapılmış olan ön hazırlık miktarları temel etkileyici faktörlerdir.

Bir karakter eğer ki, o anda başka bir iş ile meşgul ise,çekim zamanında yapım grubuna yönetmen olarak atanamaz.

Temel fotoğrafçılık, sinemacılık ve ilgili müzik türü gerekli yeteneklerdir.


Video Klibin yayınlanması

Video Klibin çekimleri bittiğinde Yapımcı şirket (bir diğer deyişle kayıt stüdyosu) klibi istediği zaman yayınlayabilir. Video Klibin yayınlanma ücreti kayıt şirketi tarafından ödenip, ücretin miktarı grubun büyüklüğüne göre değişir. Yayınlanan klipler bir şarkının ününü ve popüleritesini artırdıkları gibi grup için de önemli bir pazarlama aracıdır. Bir klibin, grubu ne derecede ve ne süreyle etkilediği eserin genel kalitesine göre değişir. Klipleri yayınlama zamanlamanıza özen gösterin, etkileri kısa sürelidir, genellikle gerçek zamana göre 1 haftayı pek de geçmezler.
avatar
Admin
Admin
Admin

Popmundo Karakter İsmi : Cristina Ban
Mesaj Sayısı : 157
Kayıt tarihi : 30/05/09
Yaş : 35
Nerden : Muğla

Kullanıcı profilini gör http://gamemundo.yetkinforum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz