Üniversiteler

Aşağa gitmek

Üniversiteler

Mesaj  Admin Bir Ptsi Haz. 01, 2009 2:50 am

Üniversiteler
Üniversiteler hem öğrenciler ve hem de öğretmenler için yeteneklerini geliştirebilecekleri muhteşem yerlerdir.

Öğrenciler
16 Yaşından büyük herkes, ücretini ödeyebildiği sürece, derslere kayıt yaptırabilir. Kayıt ücretini, derse kayıt yaptırdığınız anda ödersiniz. Fiyatlar üniversiteden üniversiteye değişebileceği gibi, bazı üniversiteler ücretsiz eğitim sunabilir veya şehrin vatandaşı olan öğrencileri için indirimlerde bulunabilirler. Kayıt ücreti ödendikten sonra öğrenci, istediği gibi gelip gitmekte, başka bir ders veya üniversite seçmekte özgürdür.

Bir derse kayıt yaptırırken öğrenci üniversitenin önerdiği en yüksek yetenek düzeyi ve üniversitenin kalitesini göz önünde bulundurmalıdır. Öğrenciler düşük kaliteli üniversitelerden uzak durmalıdır çünkü bu hem öğrenme süresini uzatır hem de yeteneğin istenilen düzeyde öğrenilememsi sonucunu doğurabilir.

Önceliğinizi "Derse Girmek" olarak ayarladığınızda başarıyla dersinize katılırsınız. Ders sırasında kampüste olmanız şart değildir ancak öğrenmenizi hızlandıracaktır.

Eğer öğrenci yeteneği hiç bilmiyorsa, konunun temelini kavraması birkaç ders sürebilir, öğrendiğinde ise bu günlüğüne yansıyacaktır. Eğer öğrenci bu süreci atlamak isterse derse girmeden önce ilgili kitabı okuyabilir. Yeteneklerle ilgili kitaplar dükkanlardan temin edilebilir.

Günlük notları, eğitimi süresince öğrenciye, öğretmenlerinin ve üniversitesinin kalitesi ve uygun olup olmadığı üzerine ipuçları verecektir.

Öğrenciler için özel kurallar: Yeteneğinde beş yıldızdan daha düşük seviyede olan öğrencilerin ders güncellemelerini başarıyla almaları için üniversitede bir öğretmen bulunması zorunlu değildir. Ancak bulunmaması öğrenme süresini uzatabilir.


Öğretmenler
Öğretmenler üniversiteler tarafından, kalitenin yüksek tutulması ve ilgili derslerin verilebilmesi için işe alınırlar. Öğretmenlik tam zamanlı bir iştir ve CEO'luk gibi işlere benzemez. Lütfen öğretmen olmak için yapmanız gerekenler hakkında daha fazla bilgi almak için kurallara bir göz atın.

Bir öğretmen, bütün yeteneklerini üniversitenin hizmetine sunar. Öğretmen asla hangi dersi vereceğini seçmek zorunda değildir, ne zaman bir öğrenci bir yeteneği öğrenmek isterse o zaman o yeteneği öğretecektir.

Öğretmen kampüste çalıştığı sırada, öğrencilere ders vermenin yanı sıra, çalışacak, araştıracak ve ilgisini çeken diğer yetenekleri tecrübe edebilecektir. Ancak üniversiteler, öğretmenlerin beş yıldızdan az seviyede bildikleri yetenekleri üzerinde yoğunlaşmalarına müsaade etmezler. Buna izin verilmesi saygın öğretim kurumları için bir felakete dönüşebilir…

Öğretmenler başarılı güncellemeler alabilmek için önceliklerini "işine yoğunlaşmak" olarak ayarlamalıdırlar. Buna ek olarak öğretmen hangi yetenek üzerine odaklanacağını da seçmelidir. Bunları karakter yetenek sayfasından ayarlayabilirsiniz.

Öğretmenler, üniversitenin açtığı bir derse odaklanırlarsa kendilerini daha çabuk geliştirebilirler. Fakat eğer kampüste verilmeyen bir derse odaklanırlarsa öğrenme süreleri çok uzayacaktır. Öğretmenin kendi isteğiyle odaklandığı ders ve öğrettiği ders birbiriyle ilgili değildir. Öğretilen dersler, bir öğrenci söz konusu dersi aldığında, sistem tarafından otomatik olarak verilmiş sayılır.

Üniversitenin kalitesi, öğretmenlerin öğrenme yeteneğini de etkiler.

Öğretmenler için özel kurallar: Öğretmenler, ders verebilmek için önceliklerini "işine yoğunlaşmak" olarak ayarlamak zorunda değildirler. Kampüste bulunmaları, öğrencilerin istediklerini almaları için yeterlidir.


Üniversite Yönetmek
Üniversiteler, yerel yönetimin kararıyla, hem hükümet girişimi hem de özel girişimler olabilir. Bir üniversiteyi yönetebilmek için, üniversitenin bağlı olduğu şirketin sahibi ya da üniversitenin CEO'su olmanız gerekir.

Üniversitenin ders verebilmesi için önce öğretmen işe alması gerekir. Doğru öğretmenleri işe alıp onların kampüste kalmalarını sağlamak başarılı bir üniversite yönetiminin anahtarıdır.

Üniversiteler, 30 derse kadar seçenek sunabilirler ancak verdikleri ders kadar öğretmene sahip olmaları gerekmektedir. Yani eğer 10 öğretmenleri varsa 10 ders verebilirler. Var olan dersler, öğretmen yetersizliği nedeniyle kapatılmazlar, ancak yeterli öğretmen işe alınana kadar üniversite başka ders veremez.

Üniversiteler, ilgili yeteneklerde altı yıldız ve üstü seviyede bilgiye sahip öğretmenlerin derslerini verebilirler. Yeteneğin düzeyi öğrencinin öğrenme düzeyini etkileyecektir. Bu demek oluyor ki, öğrenciler kampüsteki öğretmenlerinden daha yüksek seviyelere gelemezler.

Eğer üniversite ders veremez duruma gelirse, ders almak isteyen öğrencilere bu bildirilecektir. İlgili ders için yeni bir öğretmen atanana kadar bu derse yeni öğrenci kaydı alınmayacaktır.


Harç Ödemesi
Her bir sınıfa kayıt ücreti üniversite tarafından belirlenir. Fiyatlar üniversitenin bulunduğu şehrin yerlileri ve ziyaretçiler için ayrı ayrı belirlenir.


Okul Gereçleri
Hem öğrenciler hem de öğretmenler işlerini yapabilmek için okul gereçlerine ihtiyaç duyarlar. Okul gereçlerinin ücreti üniversite tarafından, öğrenciler ve öğretmenler her derse girişinde ödenir. Okul gereçlerinin fiyatı üniversitenin kalitesine göre belirlenir. Yüzlerce öğrencisi olan yüksek kaliteli bir üniversiteye sahip olmak büyük bir yük getirebilir. Üniversitenin sermayesi tükenirse artık bir öğretim kurumu olarak görevini yerine getiremez.


Kişisel Notlar
Üniversitelerde çalışırken hem öğrenciler hem öğretmenler aniden bir aydınlanma yaşayabilirler. Bu olduğu zaman, aydınlanmayı yaşayan kişi hemen bir kişisel not yazar. Bu kişisel notlar kısa bir süre içinde bu kişi tarafından okunmalıdır. Ne kadar yakın zamanda okunurlarsa, ilgili yeteneğe o kadar katkıda bulunurlar.
avatar
Admin
Admin
Admin

Popmundo Karakter İsmi : Cristina Ban
Mesaj Sayısı : 157
Kayıt tarihi : 30/05/09
Yaş : 35
Nerden : Muğla

Kullanıcı profilini gör http://gamemundo.yetkinforum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz